KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10851022
*
nr 1085 1022
Etsning
Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens hem", signerad, motivet: 16, 5x11
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:11:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/12 18:08:30
1
250 kr
22/1 19:07:50
2
Vinnande bud
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar ferdinand boberg grafik
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58
*
Etsning
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1022
Etsning
Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens hem", signerad, motivet: 16, 5x11
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/12 18:08:30 | 1 | 250 kr |
22/1 19:07:50 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar ferdinand boberg grafik
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:58